مقالات رسمی و تخصصی فرش و قالیچه مقالات رسمی و تخصصی فرش و قالیچه .

مقالات رسمی و تخصصی فرش و قالیچه

تفاوت بافت فرش ماشینی و دستباف


اصول بافت فرش
فرش از دیر گشوده تحت عنوان کف پوشی قابل انعطاف و قشنگ و برای غربت پیدا کردن از سوز‌و‌سرما استعمال میشده میباشد .فرش درگذر فرصت تغییراتی بسیار متعددی داشته میباشد .  قالیشویی در مشهد روش بافت فرش و الیاف مصرفی در آن دستخوش تغییر‌و تحول گردیده و روز آپدیت بر زیبایی آن افزوده شد‌ه‌است البته تمامی فرشهای بافته گردیده تاکنون از سه نصیب اساسی درست شده میباشد . تار ، پود و نخ خاب یا این که گره های تحت دست .

چنانچه از مجاورت بافت قالی دستباف را چشم باشید متوجه می‌گردد که فرش ها برای بافت نیاز به دار قالی دارا هستند . دار قالی را راز تا رمز نخ تار از بالا به زیر تشکیل داده میباشد که در فرشهای دستبافبه آن چله گفته می‌گردد .

 

 

بافنده با گره زدن نخ در کنار یک دیگر به طور فشرده و با به کارگیری از سرمشق یا این که نقشه که در اصل روی تخته چوبی چسبانده گردیده‌است طرح فرش را صورت می‌دهد. بدین گره ها نخ خواب یا این که خاب گفته می گردد که از کالا پشم، کرک یا این که ابریشم و یا این که مخلوطی از همگی آن‌ها تنظیم گردیده‌است . در فرش های دستباف بسته محل بافت فرش به عنوان مثال دستباف تبریز ،فرش دستباف کاشان ،دستباف اردکان یا این که شهر قم ممکن میباشد اشکال گره های متفاوت از قبیل گره ترکی ، گره فارسی ، گره هنری و ... مصرف شود . بعداز بافت هر رج از فرش نوبت به پود کشی میباشد .

 

 

 

یک تار نخ روی مجموع گره های بافته گردیده کشیده میگردد و با کتف ای سنگین وزن بارها روی آن ضربه زده می‌گردد تا تماما فشرده گردد . این پروسه تا تکمیل تک تک طرح فرش ادامه پیدا میکند و بسته به سایز فرش و تعداد نفراتی که برای بافت فرش دستباف روی یک دار سرگرم بافت میباشند میان 6 ماه تا یکسال فرصت می برد .

پس از اتمام عمل قالی از دار گشوده می‌شود یا این که به اصطلاح بافندگان قالی از دار تحت می‌آید و برای شغل های شیرینگ و کامل شدن ارسال میگردد . در نصیب شیرینگ سطح روی فرش برش خورده یکپارچه و بعد از آن پرداخت میگردد.

در فرشهای ماشینی نیز اصول بافندگی مثل فرش دستباف میباشد . فرش دارنده نخ تار میباشد و پود نیز پس از هر رج با سرعت در محل خویش قرار می‌گیرد نخ تار در فرشهای ماشینی در اصل از کالا پنبه ، پلی استر ، پلی استر پنبه و یا این که جوت میباشد .

نخ های خاب در کریل دستگاه قراردارد که در فرش های مدرن دربین 7000 برای فرش های 440 کتف و 10000 برایی فرش های 500 کتف ، 25500 برای فرش های 700 کتف ، 30000 برای فرش های 1000 کتف و 36000 برای فرش های 1200 کتف در کریل نخ جای‌دارد که کل رمز نخها به باطن ماشین بافت رفته و همه هم‌زمان در فرش شما آیتم به کار گیری قرار می گیرد . طول کریل نخ تا 6 متر و در طی 18 متر میباشد . فرآورده نخ خاب فرش های ماشینی از الیاف اکریلیک ، پل استر ، بی سی اف ، بامبو و یا این که مخلوطی از آنان میباشد .

 

 

نخ تارو پود در کنار یک دیگر تشکیل برزنتی را می‌دهد که کل نخ ها را دربین خویش مکان داده میباشد و بسته به طرح و نقشه هر کجا که نیاز باشد ماشین بافت امر تبدیل شدن به گره را می‌دهد . بافت یک رج در فرش ماشینی کمتر از 3 ثانیه ارتفاع می‌کشد و بافت یک فرش ماشینی 12 متری بدون نقص حدود یک ساعت مجال نیاز دارااست .

بعد از اتمام بافت فرشهای ماشینی نیز مانند فرش های بافت دست نیاز به پرداخت و شیرینگ همینطور آهار دارا هستند .فرش ها در مرحله کامل شدن ریشه زنی می گردند و کناره آن ها زیگزال دوزی می‌شود و در غایت به کارگاه خالق فرش برای در اختیار گرفتن کیفیت و بسته بندی گشوده می‌شود.

 

فرش دستباف بخریم یا این که ماشینی ؟
پرسش جالبی میباشد و جوابی بدیهی داراست . فرش دستباف هنر میباشد و حتی می‌تواند سرمایه هم باشد . فرش های دستباف از مال پشم به جهت طبع گرمی که دارا‌هستند برای تن موءثر میباشند . فرش دستباف در فصل زمستان ذیل پای گرم و در فصل تابستان شم خنکی را القا میکند البته به جهت بها بسیار بالا تری که نسبت به فرشهای ماشینی داراست بخش اعظمی از قشرها جامعه از خرید فرش دستباف صرف حیث میکنند . ولی بعضا هم به جهت تنوع طلبی و برای اینکه هر سال فرش عوض میکنند نیازی به خرید فرش دستباف شم نمی کنند .

ولی در صورتی از باب ماندگاری به فرش نگاه می کنید می توانید با خرید فرش ماشینی کیفیت عالی برای سالها از آن استعمال فرمائید و نگران زخم دیدن آن نباشید . فرش ماشینی خوب نیازی به مراقبت خاصی ندارد و در قبال حشرات موزی از قبیل بید زدگی نیز تماما مقاوم میباشد .ثبات رنگها در فرش های ماشینی کیفیت خوب نخ اکریلیک خوب، نمونه زدنی میباشد و میتوان اظهار کرد برای بیشتر از 20 سال فارغ از تغییر و تحول قابل استعمال میباشد.

 

کاشان یک کدام از شهرهای استان اصفهان میباشد که از سالیان به دور در‌این شهر فرشهای دستباف ساخت‌و‌ساز میشده میباشد و نزدیک به 50 سال میباشد که فرش ماشینی در کاشان تحت عنوان او‌لین و وسیع ترین شهر صنعتی فرش در جهان دارای شهرت میباشد . فرش کاشان دارنده تنوعی بی شماری از طرح های متعدد با تراکم های گوناگون و جنسهای گوناگون برای قشرها گوناگون جامعه با درامدهای گوناگون میباشد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۴۷:۵۳ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

▐✖♕افزایش طبیعی کلیک ارگانیک گوگل و ارتقا CTR▐✖♕

خرید و سفارش کلیک گوگل ارگانیک و ✖ افزایش CTR ✖

اگر تصمیم گرفته اید مطابق با الگوریتم ها و آپدیت های جدید گوگل همگام شوید و سئو سایت خود را تقویت کنید و جایگاه بهتری نسبت به رقبا در ردیف برتر و آغازین گوگل کسب کنید باید به CTR یا نرخ کلیک کاربران بر روی لینک سایت خود در نتایج جستجو گوگل توجه و برنامه ای ویژه ای داشته باشید.
 
امروزه گوگل در تمام الگوریتم های خود اهمیت فوق العاده زیادی برای این فاکتور کیفی جهت رتبه بندی سایت‌ها قائل شده است و به طور کلی هدف گوگل ارائه بهترین تجربه کاربری به کاربرانش می باشد.

هر چه نرخ کلیک ارگانیک بر روی لینک یک سایت در نتایج گوگل بیشتر باشد ارسال سیگنال مثبت از نگاه گوگل نسبت به سایت و شاهد↗افزایش CTR↖و ارتقا جایگاه کلمات کلیدی در Google خواهد بود و نشان دهنده تعامل و واکنش مثبت کاربران نسبت به سایت است در واقع نرخ کلیک سایتی در نتایج گوگل ضعیف باشد با ↘افت CTR↙ روبرو بوده جایگاه خوبی در نتایج برتر و ردیف آغازین و رتبه ➊ گوگل کسب نخواهد کرد .


به عنوان مثال: اگر سایتی در جایگاه پایین از نتایج گوگل است اما کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند در واقع نرخ کلیک و CTR سایت در مقایسه با جایگاهی که دارید بالاتر رفته و گوگل با استفاده از الگوریتم RankBrain جایگاه و رتبه سایت را فورا ارتقا می دهد.
در یک بسته ای روزانه 2000 نفر عبارت کلیدی سایت شما را جستجو کنند و فقط 5 درصد آنها یعنی 100 نفر در نتایج جستجو بر روی سایت کلیک کنند نرخ کلیک و CTR سایت به 10 درصد افزایش می یابد در واقع بازدیدکنندگان ارگانیک سایت 2 برابر خواهد شد .


 • تاثیرات افزایش کلیک گوگل ارگانیک و ارتقا نرخ CTR
  ارتقا رتبه کلمات کلیدی
  افزایش ترافیک و کلیک ارگانیک و طبیعی سایت
  کسب جایگاه برتر در گوگل
  بهبود رنک الکسا
  ارتقا CTR سایت
  کاهش CTR سایت رقبا
  قابل ثبت و رهگیری در سرچ کنسول گوگل

هم اکنون شما می توانید با سرویس های ✪ کلیک ارگانیک گوگل و افزایش نرخ کلیک ctr ✪ مجموعه شیک رنک تاثیر قابل‌ توجهی در ارتقا جایگاه و رتبه کلمات کلیدی کسب‌ و کار و سایت تان در نتایج گوگل تجربه کنید .

در این سرویس های شیک رنک کلیه جستجو ها و کلیک ها از نتایج فارسی با کاربران و IP های واقعی و کاملا ☫ایرانی☫ خواهد بود که Dwell Time و زمان ماندگاری هر بازدید کننده از زمان سرچ و کلیک تا خروج از سایت نیز حداقل 1,5 دقیقه خواهد بود

برای مشاهده و یا خرید سرویس افزایش CTR و نرخ کلیک به لینک زیر مراجعه نمایید
خرید و سفارش کلیک ارگانیک گوگل و ارتقا CTR

منبع


برچسب: ارتقا CTR،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۵:۱۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

چهار راه عجیب برای تمیز کردن فرش در منزل که نمی دانستید!


فرش اهل ایران تمامی مکان عالم زبانزد خاص و عام میباشد قالیشویی در مشهد  و هر هر که مقداری داده ها داشته باشد خیلی زود می‌تواند فرض اصیل اهل ایران را از روی نقش و رنگ یا این که بافت آن تشخیص دهد.
اهل ایران‌ها به فرش عشق متعددی دارا هستند و فرقی نمی‌نماید دستباف یا این که ماشینی باشد، اصلی این میباشد که ما خیلی برای فرش‌هایمان اهمیت قائلیم و به طبع می بایست منازلمان مزین به اشکال فرش باشد. گرچه فرش‌های بی‌کیفیت چینی یا این که ترکیه‌ای نیز در بازار وجود داراست اما هیچ ‌کدام نمی‌تواند مکان فرش، قالی یا این که گلیم‌های بافته گردیده به دست هنرمندان تبریزی، کاشانی، قمی، کرمانی یا این که … را بگیرد.
فرش‌ها رنگ و نقش متفاوتی دارا‌هستند و هر کسی بسته به ذوق وسلیقه خویش مدلی را گزینش می‌نماید اما نکته جایی میباشد که زیرا فرش‌ها ذیل پا یا این که تحت دیگر وسایل خانه پهن میگردند خیلی زیاد در معرض مشکلاتی زیرا پاره گی، زدگی، رنگ‌رفتگی، سوختن، حاد‌شدن ریشه‌ها یا این که تمیز نشدن لکه‌ها قرار دارا‌هستند که در شکل بروز اینگونه اتفاقاتی می بایست بگوییم انگار در یک خانواده اهل ایران فاجعه صورت داده میباشد.

ولی فرش‌ها و قالی‌ها بسته به اینکه از چه محصول یا این که از چه مدل و سیاقی بافته گردیده باشند، استحکام متفاوتی دارا هستند اما به هر درحال حاضر رخداد در هر قوانینی ممکن میباشد فیس دهد. رفوگران و صنعت رفوگری را می بایست تکمیل کننده قالی‌بافی دانست و مطلقا رفوگری یک پیشه بسیار تخصصی میباشد. اما در بعضی مورد ها می‌قدرت با یه خرده طاقت و توجه در خانه نیز فرش‌ها را به صورت قابل قبولی رفو کرد. با ما در شیپور همدم باشید تا چندین نکته را به شما فراگیری دهیم.

۱٫ در حالتی‌که سازه به دلایلی فرش شما مبتلا فرورفتگی یا این که گودال گردیده‌است که ظواهر آن را بسیار زشت جلوه میدهد. خیلی ریلکس می توانید این اختلال را برطرف نمایید. برای مثال می توانید در گودال‌ها یک قطعه یخ بیندازید و حدود یک ساعت شکیبایی فرمائید تا پرزهای خوابیده فرش به شرایط قبلی گشوده خواهد شد. یااینکه می توانید خیلی خشک در گودال بریزید و با قراردادن دستمال مرطوب روی آن و اتوکردن آهسته کاری فرمایید که پرزها به موقعیت طبیعی برگردند. صرفا یادتان باشد اتو خیلی داغ نباشد و پس از جاری ساختن فعالیت هم نصیب تصحیح گردیده را برس بزنید.

۲٫ شاید حس فرمائید رنگ فرش شما مانند پیشین وجود ندارد و با شستشو هم صحیح نمیشود. پس بهتر میباشد دست به عمل گردید. مقدار متعددی نشاسته ذرت را روی فرش بپاشید و پس از یکی‌از دوساعت آن را با جاروبرقی توده فرمائید تا ملاحظه کنید چه اعجاز‌ای فیس دده میباشد.
۳٫ یکی‌از عذاب‌آورترین اشتباهات برای فرش بروز لکه روی آن به ویژه در فرش‌های رنگ پر‌نور یا این که دیرین میباشد که می بایست بدانید چطور آنها‌را تمیز نمائید. ابتدایی‌ترین امور را نسبتاً کلیه می دانند. زمانی مایعاتی زیرا چایی یا این که نوشابه روی فرش سرازیرشد بایستی سریعا آن را با قاشق برداشت تا به باطن فرش رسوخ نکند

و بعد از آن هم با دستمال نخی سپید آن را آنقدر کم آب کرد که لکه‌ای روی فرش نباشد. یادتان باشد بهتر میباشد توشه اولیه دستمال مرطوب و آغشته به صابون خانگی یا این که مایع فرش‌شویی با

۴٫ برای منزه‌کردن لک‌ها بهتر میباشد نخستین فرش جارو زده خواهد شد و سپس از ماست به کارگیری نمائید تا اثر شگفت‌انگیزش را ملاحظه کنید. از موادی زیرا محلول نمک و ریکا یا این که شامپوی فرش نیز می‌قدرت به کار گرفت.

در حال حاضر که فرش‌تان جانی جدید گرفته میباشد و قصد دارید فرش نو بخرید میتوانید مثال کهن جانور در خانه خویش را با یک اطلاع رسانی مجانی در وب سایت شیپور به فروش برسانید و خیالتان هم شل میباشد که فرش سوای مشکلی را به خریدار تحویل داده‌اید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۴۶:۴۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

از بین بردن لکه های مختلف از روی فرش

بعضی نحوه‌های دیگر
به کار گیری از وایتکس برای پاک کردن بیشتر لکه‌های فرش برای مثال لکه‌های خون ایده‌آل میباشد. در‌صورتی‌که چه سفیدکننده برای رقیق شدن به آب گرم نیاز داراست،  قالیشویی در مشهد البته شما میتوانید از آب سرد و ترکیب کردن هر چه بیشتر آن با سفیدکننده به کار گیری فرمائید. برای اینکار با استعمال از بطری با ریختن یه خرده از محلولی که صحیح کردید روی فرش آغشته به خون بمالید. بعد از آن حوصله نمائید تا کم آب خواهد شد، بعد از آن محل متبوع رو آبکشی فرمائید و این فعالیت را در شکل نیاز تکرار فرمایید.
به خیال و خاطر داشته باشید که تزکیه لکه خون روی فرش ممکن میباشد تداوم و مخلوط همگی این قدم‌ها را نیاز داشته باشد. پس از یکسری عملکرد، فرش‌تان بایستی مجدد مثل جدید به لحاظ رسد.

تزکیه لکه خون از روی فرش
تزکیه لکه جوهر از روی فرش
مشخص و معلوم میباشد که لکه‌های جوهر می توانند باعث فساد تولید ها به عنوان مثال فرش شوند. این لکه‌ها حتی میتوانند در بعضا حالات به هیچ عنوان از در میان نروند. با این حالا نحوه‌هایی برای تزکیه لکه‌های جوهر فرش وجود داراست. با عکس العمل به موقع و به کارگیری از یک‌سری فرآورده خانگی موءثر، میتوانید لکه‌ی جوهر جان دار را از فرش منزه فرمایید. به دنبال ما توصیه میکنیم مقاله چه گونه فرش ماشینی خوب بخریم؟ را مطالعه فرمایید چون داده ها مفیدی را برای شما خواننده عزیز دارااست.

شیوه های اثرگذار
در ذیل بعضی طرز‌های مفید برای تزکیه لکه جوهر فرش ارائه شده است:

یک دست سپید منزه را به ایزوپروپیل الکل آغشته نمائید (هرچه درصد ترکیبات الکل فعال‌خیس باشد، بهتر عمل می‌نماید.) آن گاه با آن پارچه مبادرت به تزکیه فرش آغشته به جوهر فرمائید. مراقب باشید که مالش دادن پارچه روی محل متبوع سبب ساز سرایت لکه ها به محل دیگر فرش نشود. اذن دهید این رطوبت برای تعدادی دقیقه روی فرش بماند. آن‌گاه از یک مایع پاک کننده برای حذف رطوبت مازاد به کار گیری نمائید.
شما ممکن میباشد نیاز داشته باشید که مجدد لکه جوهر فرش را با الکل پاک نمایید. برای اینکار میتوانید از منزه‌کننده‌های لاک ناخن و چیزهای دیگری که دربردارنده محتویات بالایی از الکل‌ می‌باشند (حتی سرکه) استعمال نمایید.
وقتی که از هرمورد از این مواد شیمیایی به کار گیری می کنید، بعد از آن محل موردنظر را با آب بشویید، بعد آن محل را کم آب نمایید.
توجه نمایید که مدام یک آزمایش را روی بخش غیربرجسته فرش اجرا دهید تا مطمئن گردید که‌این محلول‌های پاک کننده باعث به جراحت به اشکال خاصی از فرش نمیشوند.

حذف لکه جوهر از روی فرش
صحبت انتها
در صورتی‌که هر یک از طریق‌های بالا برای از دربین بردن لکه‌ها پاسخ ندادند، شما می توانید از محلول‌های مخصوصی که تا قبل از اینً آزمون خویش را دراین مورد پس دادند و در اکثری از دکان‌ها وجود دارا هستند به کارگیری کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۲:۱۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)