مقالات رسمی و تخصصی فرش و قالیچه مقالات رسمی و تخصصی فرش و قالیچه .

مقالات رسمی و تخصصی فرش و قالیچه

پاک کردن لکه ها از روی فرش


1. تزکیه لکه های جدید
قبل از نظافت کردن فرش مطلقاً خوب جارو بزنید تا گرد و غبار آن گرفته خواهد شد، قالیشویی در مشهد با پاره ای ماست لکه‌هایی را که جدید روی فرش به وجود آمده تمیز فرمائید مخصوصا لکه های چای و نسکافه، برای این مراد ماست را روی سطح لکه بریزید و با یک قاشق عده فرمایید و در شکل لزوم یک سری توشه این فعالیت را تکرار فرمایید بعد با دستمال پاک خوب کم آب کنید.

2. نظافت کردن حاشیه های فرش
گرد وخاک کناره‌های فرش را با یک برس دستی شست و رفت تمیز فرمایید و آن‌گاه جاروبرقی بکشید ، برای نظافت کردن این نصیب میتوانید از ترکیب آب و مقداری پودر جامه‌شویی و یک فرچه قابل انعطاف امداد بگیرید بعد این بخش را با دستمال کم آب فرمائید و هنگام پهن کردن تحت آن را ورقه یا این که دستمال سپید قرار دهید تا رطوبت فرش گرفته خواهد شد.

3. مایع منزه کننده فرش
صابون خانگی لباسشویی و شامپوی فرش که قلیایی مقداری دارا‌هستند شوینده‌های نیکی برای فرش میباشند ، در‌صورتی‌که شامپو فرش در دسترس ندارید یک قاشق چای‌خوری نمک را در یک لیتر آب حل فرمایید و آن را خوب بزنید تا کف نماید بعد کف را با یک تکه تور که زیاد آب جذب نمی‌نماید روی سطح فرش بمالید و با دستمال حوله‌ای کم آب فرمایید.


تبلیغ

تماما بدون‌پول برنامه EXCEL رو حافظه بگیر!

مشاهده
4. تزکیه سریع لکه فرش
فراموش نکنید که درصورتی که لکه بر روی فرش بیشتراز یک کدام از دو روز بماند اثبات میشود پس سفارش میشود لکه را هر چه زودتر با مواد توصیه گردیده تمیز فرمایید.

5. تزکیه لکه چاشنی از فرش
برای تزکیه لکه چاشنی از مقداری آب‌ لیمو و آب استعمال نمایید و آنگاه با دستمال کم آب روی آن بکشید.

6. روشن کردن رنگ فرش
نخست روی فرش ترکیب تفاله چای و نمک بپاشید آن گاه با جاروبرقی جارو فرمایید تا رنگ فرش روشن گردد.

7. لکه شمع بر روی فرش، موکت و سطح ها بافت دار
در آغاز با جسمی نوک تیز مانند شمشیر و یا این که حتی ناخن، پارافین دشوار گردیده را بردارید آن گاه ورقه روغنی و یا این که دستمال حوله‌ای بزرگی را تا کرده و بر روی لکه نتایج از پارافین قرار دهید ، حالا اتو را در رتبه گرم تهیه و تنظیم کرده و بر روی سطح صفحه یکسری توشه تکان دهید، حرارت ناشی از اتو پارافین‌های ما‌نده دربین بافت‌ها را آب کرده و جذب شیت می‌نماید

8. تزکیه لکه‌های کهن از فرش
برای رفع لکه‌های دیرین بر مکان باقی مانده روی فرش که احتمالاً هنگام لک شدن متوجه آن نشده‌اید، یه خرده کف خمیر ریش روی محل لک بریزید آن گاه محل را با پارچه‌‌ای مرطوب بمالید و سپس آن را با دستمال کم آب پاک فرمایید، محل لک را با پارچه ی تمیزی بپوشانید و جسم سنگینی مثل کتاب روی آن قرار دهید ، هر گاه پارچه مرطوب شد، آن را عوض فرمایید تا بعداز سپری شد مدتی رطوبت فرش از دربین برود.

9. تزکیه لکه کاکائو، چسب و کیم از فرش
در آغاز به آرامی دور و بر محل متبوع را توده نمائید تا لکّه بیشتر پخش نشود بعد 1 قاشق چایخوری ریکا را در یک فنجان آب حل نمایید و این محلول را با پنبه یا این که دستمالی قابل انعطاف و پاک روی محل قرار دهید و فارغ از اینکه محل لکه را بمالید، به آرامی آن را پاک نمایید، درصورتی که چند دفعه این فعالیت را تکرار نمائید اثر ماده ی ریخته گردیده تماما از میان می‌رود آن‌گاه محل متبوع را با دستمال مرطوب منزه فرمایید.

 

10. تزکیه لکه‌های رنگی از فرش
برای تزکیه لکه‌های قهوه، چای و مواد رنگی نظیر آب انگور، نخست برای دوری از نفوذ بیشتر ماده ریخته گردیده با حوله کاغذی یا این که دستمال کاغذی به آرامی رطوبت محل متبوع را بگیرید آن گاه یه خرده آب معدنی یا این که سودا روی آن بریزید و بعداز چندین دقیقه محل را با دستمال منزه نمائید و آن قدر این فعالیت را تکرار نمایید تا هیچ اثری از لکه بر فرش بر مکان نماند.

11. تزکیه لکه مواد چرب از فرش
برای رفع لکّه مواد چرب به عنوان مثال خودکار شمعی و موادی همانند قیر نخست پاره ای حلال غیر چرب که زود کم آب نمیشود بر کمی پنبه مرطوب بریزید و آن را آهسته روی لکّه قرار دهید، بنابراین یه خرده از ذرات جذب پنبه وحلّال روی آن میشود، این فعالیت را آن‌ قدر تکرار فرمائید تا کل لکّه از در بین برود آن گاه محل را با پارچه مرطوب و منزه تمیز فرمائید.

شستشوی فرش با منزه کننده های خانگی
به کارگیری از جوش شیرین و سرکه
کمتر چیزیست که نتوان با جوش‌شیرین و سرکه پاک کرد ، خوشبختانه لکه‌های فرش هم از این دستور مستثنی نیستند. برای پاک کردن فرش تنها کافیست پودر جوش‌شیرین را روی لکه فرش بریزید و سرکه سپید را اضافه نمائید. بعداز مجموع شدن یک دستمال را که توان جذب بالایی داراست، روی فرش بکشید تا سرکه را جذب نماید، بگذارید این بخش کم آب گردد. با جاروبرقی ما‌نده جوش‌شیرین را عده فرمائید. برای لکه‌های والا‌خیس از جوش‌شیرین به تنهایی به کارگیری فرمایید. آن را روی فرش بپاشید و دست کم پس از نیم ساعت جاروبرقی بزنید.

به کارگیری از نمک
نظافت کردن فرش با نمک ترکیب سرکه و نمک نیز از میان‌چیره لکه فرش میباشد. این دو ماده را به طور خمیر درآورید و روی لکه بریزید، بگذارید تا جذب شوند. دستمال مرطوب را روی محل متبوع بمالید. پس از کم آب شدن جاروبرقی بزنید.

استعمال از بخار
برای نظافت کردن فرش با بخار آب را درون دستگاه بخارشور بریزید. کاتالوگ دستگاه را با تمرکز بخوانید. در شکل اذن به کارگیری از مواد شیمیایی، بهتر میباشد به مکان آن از ترکیب آب و سرکه استعمال نمائید.

به کار گیری از پراکسید هیدروژن
پراکسید هیدروژن تمیزکننده فوق‌العاده‌ای به خصوص برای لکه‌های پروتئین و خون میباشد. با ریختن این ماده روی فرش، شاهد از در میان رفتن لکه خواهید بود.

استعمال از زمین شوی
با به کار گیری از زمین شوی هم میتوانید فرش را پاک فرمایید. 2 واحداندازه گیری جوش‌شیرین را با ¼ تکه‌های صابون خانگی یا این که پودر بوره ادغام فرمایید، بدین مواد 20-10 قطره اسانس معطر دلخواه اضافه نمایید. معمولا از اسطوخودوس یا این که لیمو به کار گیری می‌گردد. مواد را خوب به هم بزنید و با اسپری روی فرش بپاشید. در مرحله بعد از آن ¼ واحد اندازه گیری آب گرم را با 1 واحد اندازه گیری سرکه سپید ادغام نمایید. زمین‌شوی اسفنجی را باطن آن فرمایید و روی مواد ریخته گردیده گذشته بکشید. بگذارید فرش دست‌کم ساعت کم آب گردد آن گاه جاروبرقی بکشید.

به کارگیری از پودر ذرت
چه اطمینان فرمایید یا این که خیر پودر ذرت هم به نظافت کردن فرش شما امداد می‌نماید. 1 واحد اندازه گیری از آن را با یک واحداندازه گیری بوره و ½ واحد اندازه گیری جوش‌شیرین ادغام فرمایید و روی فرش بپاشید. با کشیدن یکپارچه مرطوب یا این که زمین شوی اسفنجی روی فرش آن را منزه نمائید. بعداز کم آب شدن جاروبرقی بزنید.

نکاتی راجع‌به به کارگیری ی درست از شامپو فرش
بدلیل روکش‌های مختلف مبلمان و الیاف گوناگون فرش ها، شامپوی فرش و موکت باید با کل الیاف ها سازگار بوده و هیچگونه ضرری برای آن‌ها نداشته باشد، بدین ترتیب استعمال از کمترین مواد شیمیائی در فرمولاسیون شامپو فرش بسیار دارای اهمیت است.
از طرفی خودداری از تداخل رنگ ها و یا این که از میان رفتن شادابی و نشاط رنگ فرش و موکت از سایر جنبه‌های گزینه دقت در شوینده‌های فرش و موکت می باشد. برای محافظت وسلامت رنگ ها و همینطور داشتن فرش هایی با پرز قابل انعطاف و ملایم، شیوه استعمال از شامپو فرش نیز در کنار تعیین متاع مطلوب دارای اهمیت است.

طرز های جادویی نظافت کردن لکه از روی فرش و قالی کوچک


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۷:۳۳ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

چرا بازدید بازدید و کلیک گوگل برای سایتمان بخریم؟

اگر می خواهید به بازدهی مطلوبی در فضای مجازی برسید همانند فضای حقیقی که نیازمند اقدامات حضوری است، باید اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید بهتر و موثر تر دیده شوید. حالاست که باید درباره ی خرید بازدید گوگل بیشتر صحبت کنیم، لذا جزء تاثیر گذار ترین اقدامات در راستای دیده شدن است.

چرا ورودی گوگل بخریم؟

پیرو بحث اهمیت خرید بازدید و ورودی گوگل می خواهیم در این بخش در مورد سوال اینکه چرا باید ورودی و کلیک گوگل بخریم، صحبت کنیم. در واقع ورودی ها در این موتور جست و جو گر بسیار مهم اند و اکثر کسانی که صاحب وب سایت در این فضا می باشند به دنبال خرید ورودی و ترافیک با کیفیت مانند بازدید گوگل هستند.

همان طور که می دانید این تعداد بازدید ها، از طرف کاربران است که نشان دهنده ی سطح شناخت جامعه نسبت به وب سایت شماست، این مسئله به قدری مهم است که در جایگاه اول اهداف راه اندازی وب سایت های اینترنتی قرار گرفته. به گونه ای که تمام وب سایت داران به دنبال بهترین راهکار ها برای افزایش آمار بازدید های خود هستند.

برای این که بازدید یک وب سایت به نحو احسن و به صورت کاملاً ارگانیک افزایش یابد، لازم است ورودی گوگل خریداری شود. ارائه ی ورودی های استاندارد و حقیقی گوگل از طریق وب سایت های مختلفی از جمله سایت شیک رنک - جهش فا - کلیک اول - کلیک بوم - بازدید یار انجام می گیرد.

مزایای پکیج افزایش کلیک گوگل

وب سایت های متعددی وجود دارند که پکیج افزایش کلیک گوگل را ارائه می دهند، مزایای پکیج افزایش کلیک و ورودی گوگل به قدری بالاست که در حال حاضر از تقاضا کنندگان متعددی برخوردار است.

اگر می خواهید از مزایای خرید ورودی گوگل مطلع شوید تنها لازم است از خریداران قبلی بپرسید، تا مزایای پر شمار آن را بگویند.

از جمله برخی از بارز ترین مزایای خرید ورودی گوگل عبارتند از:

 • افزایش چشمگیر بازدید کنندگان حقیقی
 • افزایش تعداد مشتری ها
 • افزایش تعاملات در وب سایت
 • نمایش وب سایت در صفحات اول گوگل که می توان آن را به عنوان مهم ترین تاثیر این اقدام معرفی کرد‌.
 • و ...

اهمیت سفارش ورودی گوگل بر سئو

گوگل دارای حساسیت های بالایی برای بررسی انواع محتوا های درج شده در وب سایت ها می باشد، به نحوی که فقط مطالب استاندارد و مورد قبول خود را منتشر می کند و با توجه به سرچ کاربر نزدیک ترین وب سایت ها پیشنهاد می دهد. این مسئله از برای گوگل به قدری مهم محسوب می شود که حتی لازم است بدانید در بعضی مواقع محتوا هایی که از نظر گوگل غیر اصولی و نامناسب هستند، جریمه می شوند.

در این جاست که اهمیت ورودی گوگل بر سئو مطرح می شود، در حقیقت سئو به محتوا هایی گفته می شود که بر اساس ضوابط و قوانین گوگل نوشته شده باشند؛ از این رو با خرید ورودی گوگل می توانید محتوای وب سایت خود را سئو سازی کرده و به دنبال آن بازدید کنندگان بیشتری جذب کنید.

برای سفارش و خرید به سایت شیک رنک به آدرس اینترنتی https://chicrank.com مراجعه نمایید .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۹:۵۱:۱۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

مقیاس نخ اکرولیک با پلی استر


شاید تا به اکنون نام نخ اکرولیک یا این که پلی استر را شنیده اید قالیشویی در مشهد یا این که در رابطه آن ها مطلبی خوانده اید؛ در غیر این شکل می توانید برای شناخت بیشتر با این نوع الیاف در‌پی نوشته‌علمی با ما یار و همدم باشید.
امروزه در صنعت نساجی برای ساخت فرش ماشینی از الیاف متنوعی استعمال می گردد که هرمورد از خصوصیت‌های خاصی برخوردار‌است. برای ایجاد فرش ماشینی، نخ خاب از مالامال مصرف‌ترین متریال در فرش میباشد که 80% از وزن فرش را نخ خاب تشکیل می دهد که در ایجاد نخ خاب فرش ماشینی بیشتر از آکرولیک، نایلون، پلی استر، ویسکوز و پشم که نیازی به ریسندگی ندارند و به طور نخ یکسره به کار گیری می شوند ولی آکرولیک و پشم به صورت جدا از هم می باشند و به ریسندگی نیاز دارا هستند.

مواد آفریننده الیاف:
به طور طبیعیً مهم‌ترین استدلال در جایگاه کیفیت فرش را، نوع الیاف بکاررفته در فرش گزینش می‌نماید. نخ‌های پلی استری، که از مواد شیمیایی و تصنعی و مصنوعی به‌اسم پلیمر ساخت می گردند که جزو مجموعه الیاف تصنعی قرار میگیرند. از سوی دیگر نخ های آکرولیک از فراورده‌های نفتی به اسم «پلی اکریلو نیتریل» ساخت‌و‌ساز می شوند که وزن این نوع الیاف بسیار مدل است.

دوام و مقاومت الیاف:
برای مقاومت و دوام بیشتر فرش‌های ماشینی، نخ‌های اکرولیک نسبت به دیگر الیاف مطلوب‌خیس می‌باشند. فرش‌هایی با الیاف اکرولیک بیشتر برای جای ‌های نا مرتب و لبریز رفت و آمد مطلوب میباشند و همینطور در قبال گرما و حرارت مقاومت بیشتری نسبت به نخ‌های پلی استر دارا‌هستند. ارتفاع قدمت فرش‌های پلی استری از آکرولیک کمتر میباشد. فرش‌های پلی استری به گذر زمان مجال به طبیعت برمی‌گردند و در محیط پودر می شوند ولی آکرولیک در دراز زمان هم به طبیعت برنمی‌گردند.

بها الیاف:
با در دست داشتن ماشین آلات یا این که دستگاه‌های مربوطه برای ساخت و ساز نخ پلی استر در کاهش هزینه‌های ساخت‌و‌ساز بسیار اثرگذار میباشد. ولی برای ایجاد نخ‌های اکرولیک که از متریال و دستگاه‌های خاصی استعمال میگردد که اکنون قابلیت ایجاد این نوع الیاف در کشورمان نیست؛ براین اساس وارد کردن این فرآورده از کشورهای فرنگی با وجود تحریم‌ها موجب ارتقا بها این نوع الیاف می‌گردد.
در فیض به دلایلی که در ابتدا بیان شد فرش‌هایی که با نخ اکرولیک بافته می‌شوند به مراتب گرانتر از فرش‌هایی می‌باشند که با نخ پلی استر ایجاد میگردند.

پرزدهی الیاف:
نخ‌های اکرولیک خلاف تصورات به جهت متریال خاصی که در ساخت و ساز آن مصرف شده میباشد قابلیت و امکان پرزدهی دارااست که در مراحل هیت ست شدن این خلل را برطرف می نماید. نخ‌های پلی استر به نسبت نخ اکرولیک هیت ست گردیده پرزدهی کمتری دارا‌هستند.

 

لطافت الیاف:
رمز نخ‌های اکرولیک بسیار بدیهی می باشند که به رمز نخ‌های دانه اناری یا این که سوزن گرد دارای شهرت هستند. فرش‌هایی با نخ اکرولیک، از لطافت و نرمی خاصی برخوردار می باشند و اصلا بوی نفت نمی‌دهند. البته فرش‌هایی با نخ پلی استر برخلاف فرش‌های اکرولیک از لطافت کمتری برخوردار می‌باشند.

زیبایی و نازکی الیاف:
فرش‌هایی که با نخ اکرولیک هیت ست گردیده بافته میشوند نازکی دیده نوازی را در ادامه دارا‌هستند به گونه ای که‌این نوع فرش با دیگر فرش ها قابل قیاس نمی باشد؛ به همین خیال هواداران این فرش‌ها روز آپ دیت ارتقا پیدا می‌نمایند.
نخ‌های پلی استری از پلیمر ساخت می شوند که دارنده زیبایی خاصی می‌باشند ولی از کیفیت کمتری برخوردار میباشند. به این ترتیب اگر‌که در‌پی خرید فرشی قشنگ و ارزان میباشید فرش‌های پلی استر شایسته ترین مورد برای خرید فرش ماشینی ارزان هست.
درنتیجه فرش‌های اکرولیک از زیبایی و نازکی بیشتری نسبت به پلی استر برخوردار می‌باشند.

آپ تو دیت بودن الیاف:
امروزه اکثر فرش‌های ماشینی به وسیله نخ‌های اکرولیک که بافته می گردند. این نوع نخ‌ها به دلایلی که بیان شد علاقه مندان بیشتری نسبت به نخ‌های پلی استر دارا هستند. حتی گران‌قیمت بودن این نوع نخ‌ها هم نتوانسته بازدارنده از ساخت‌و‌ساز انبوه این نوع الیاف بشود. فعلا بیشتراز ۹۰٪ از تولیدکنندگان از این نوع نخ‌ها در ساخت فرش‌هایشان به کارگیری می‌نمایند.

 

اصطلاحات
هیت ست گردیده: دستگاهی مخصوصی میباشد که نخ اکرولیک را فاقد پرزدهی و مقاومت فرش را بیشتر می‌نماید.

دار: به دستگاهی که چله، پود و نخ ها در آن قرار میگیرند و فرش دستبافت ساخت میگردد. این دستگاه‌ها غالباً از چوب و فلز درست شده اند.

خامه: به نخی دولایه و پشمی که برای پرزهای فرش استعمال میشود.

ترنج: به قسمت مرکزی فرش را که غالبا به صورت دایره بافته می‌شود، میگویند.

سرترنج: معمولا در صدر و آخر ترنج نقشی کشیده می گردد که به آن سرترنج می گویند.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۴۳:۴۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

شستن فرش در منزل، چطوری ممکنه؟


فرش ها در منزل ما هر ماه شامپو میگردند تا آلودگی و گرد و غبارشان از فی مابین برود. قالیشویی در مشهد البته اکنون تصمیم دارم آن ها را بشویم. آیا برای شستشوی فرش در منزل شیوه مخصوصی وجود داراست؟

شستشوی فرش در خانه مستلزم فضای مطلوب میباشد تا بتوانید به راحتی آن را بشویید. در‌صورتی‌که فرش منزل شما بیشتر از 6 متر میباشد، به انگیزه تاسی از تمدن سوئیت نشینی بهتر میباشد آن را به شرکتهای کارشناس قالیشویی بدهید. اما در‌صورتی‌که بعدها کمتری دارا هستند با رعایت مصرف با صرفه آب می‌توانید آن را در منزل بشویید. پیش از شستشوی فرش بهتر میباشد گرد و غبار آن را از فی مابین ببرید. شما میتوانید با تکاندن فرش گرد و غبار آن را بیرون فرمائید و با جاروی دستی آن را منزه فرمایید. مراقب باشد که ضربه شدید تار و پود فرش شما‌را مبتلا جراحت نکند.

 

برای شستشوی فرش بایستی مطمئن گردید فرش رنگ نمی دهد. چه فرش شما دستبافت باشد و چه ماشینی رنگ دادن جراحت دورازشوخی به آن میزند. برای اینکه بدانید این رخداد می افتد یا این که خیر، یکدست یا این که دستمال سپید مرطوب را روی سطح فرش بکشید. چنانچه پارچه مرطوب رنگ گرفت، بهتر میباشد فرش را به شرکتهای قالیشویی بسپارید.

مقاله دارای ارتباط: به چه شکل فرش ها را با شامپو فرش برق بیاندازید؟

 

نکات طلایی شستشوی فرش در منزل
برای شستشوی فرش در خانه بهتر میباشد از سطحی دشوار و شیبدار استعمال فرمایید تا آب مازاد بتواند بیرون گردد. سکو حرارت آب را روی حد میانگین نگعدارید و آب ولرم شایسته ترین موقعیت آن میباشد.
در شستشوی فرش از ماده های شوینده قلیایی به کارگیری نکنید و اسیدیته خنثی را به عمل ببرید. پودر شستشوی دستی، شامپو فرش، پودر صابون خانگی و ریکا مطلوب میباشند و در‌صورتی‌که کثیفی فرشتان چندان زیاد وجود ندارد یا این که لکه چربی نیست، از شوینده رقیق گردیده با آب استعمال نمائید.
پس از شستن فرش آن را خوب آبگیری نمائید و با حوله ای پرزهای مازاد آن را بگیرید. در صورتیکه می پندارید ممکن میباشد رنگ بدهد اذن دهید برای ساعتی در به عبارتی موقعیت بماند تا رنگ به بخش های دیگر جریان پیدا نکند.
مقاله دارای ربط: شیوه های سهل و آسان برای نظافت کردن گونه های لکه ها از روی فرش!

برای کم آب شدن فرش، آن را از پشت و در فضای آزاد دور از نوروفروغ آفتاب پهن فرمایید. معلق کردن فرش ابدا پیشنهاد نمیشود زیرا منجر جراحت به بافت فرش می‌شود. از وسایل گرم کننده و حرارتی برای کم آب کردن فرش به کار گیری نکنید.
نکته مهمی که در شستشوی فرش در خانه وجود دارااست این میباشد که در اکنون پهن کردن فرش نباید مجدد روی آن آب بگیرید زیرا ریشه های فرش زرد رنگ می‌شوند.
بعداز کم آب شدن فرش آن را با یک برس به آرامی برس بزنید تا طرح ها مکان خویش قرار گیرند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۵۶:۵۰ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

بهترین روش از بین بردن پرزهای فرش


مطلقا برای شما هم پیش آمده میباشد که وقتی که فرش جدید و نو ای می خرید، قالیشویی در مشهد پرز های فرش خیال شمارا مکدر میکند و در چندین ماه اولِ خرید فرش تازه،با این مورد دست و پنجه قابل انعطاف می‌کنید.می بایست خاطرنشان کرد که هیچ خط مش سریعی برای از در میان بردن پرز های فرش نیست و شما می‌توانید با رعایت و اجرا تعدادی نکات که به دنبال خوا‌هیم اعلام‌کرد در پهنا زمان چندین ماه، پرز ها را از میان ببرید.در آغاز مورد نیاز میباشد بدین مساله بپردازیم که به هیچ وجه این پرزها از کجا میایند و استدلال به وجود داخل شدن پرز های فرش چه می‌باشد؟

 

استدلال پرز دهی فرش چه میباشد؟
اکثر اشخاص زمانی نام "پرز فرش" را میشنوند ناخوداگاه به حافظه موی های انباشته شده بر روی سطح فرش می‌افتند که فکر‌میکنند این واقعه به خیال آلودگی و کثیفی میباشد.ولی مدام اینطور وجود ندارد و این مورد در زمینه‌ی فرش های جدید صحت نمیکند.انگیزه وجود پرز در فرش های تازه ریشه در ساخت فرش ها در سوله دارا‌هستند.

در صورتیکه در هنگام ساخت‌و‌ساز فرش از آب و روغن به اندازه کافی استعمال نشود و دستگاه ها و تثبت حرارتی به صدق تهیه و تنظیم نشود، فرش مبتلا پرزدهی می‌شود.

این موضوع بیشتر در فرش های ماشینی چهره می‌دهد البته فرش های دستبافت هم از این قاعده مستثنا نیستند.قالیبافان برای اینکه خواب فرش مراقبت خواهد شد از آهار به کارگیری میکنند.البته برخی از الیاف ها از سایر بلند خیس می باشند که بوسیله آهار مهار نمی شوند که همین مورد سبب ساز پرز دهی بعد از مدتی گردد

 

چه‌طور پرز های فرش را از در بین ببریم؟
یکی شایسته ترین نحوه های از در میان بردن پرز فرش جارو زدن میباشد.جارو دستی می تواند آیتم قابل قبولی باشد البته برای پرزگیری بیشتر بهتر میباشد که جارودستی را تر کنید.چنانچه به جارو دستی دسترسی نداشتید می توانید با رعایت اصول جاروکشی،از جارو برقی به کارگیری نمایید.در غیر اینصورت ممکن میباشد پرز ها به لابه لای تار و پود فرش رفته و دردسر شما دو چندان خواهد شد!

بعضا اشخاص از فرشچه نیز برای از دربین بردن پرز فرش ها به کار گیری میکنند. که‌این آیتم هم مشکلی ندارد ولی بهتر برای پرزگیری بیشتر فرچه را تر فرمائید.

یک کدام از دیگر از طریق های از در بین بردن پرز های فرش،به کار گیری از دستمالی میباشد که مرطوب گردیده است .

دستگاه هایی با تیتر پرز گیر ایجاد گردیده اند که برای از میان بردن پرز های فرش می توانید از این دستگاه ها هم استعمال نمائید.

 

 

تفاوت از دربین بردن پرز فرش های ماشینی و دستبافت
فرش های دستبافت به انگیزه اینکه نازکی بیشتری نسبت به فرش های ماشینی دارا هستند قطعا درموارد به کار گیری از فرچه و دستمال به آرامی و با احتیاط کار فرمایید.همینطور به هیچ عنوان از آب گرم برای این عمل به کارگیری نکنید.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۱۲:۲۴:۳۳ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

فرش های سه بعدی | فرش های فانتزی | فرش های مدرن


امروزه فرش های سنتی و کلاسیک در منزل ها و دور و اطراف های امروزی مقام خویش را از دست داده میباشد. قالیشویی در مشهد ذوق وسلیقه جوان ها و جدید عروس های مدرن به سمت مدل های فانتزی و امروزی تمایل پیدا کرده و همین فرمان ساخت و ساز کنندگان فرش را به ایجاد فرش های فانتزی، امروزی و حتی سه بعدی وادار کرده است. به‌دنبال توضیحاتی در ارتباط این نوع فرش ها خوا‌هیم بخشید ...

 

فرش های فانتزی
شاید با دیدن این نام بدین اندیشه افتاده باشید که فرش های فانتزی تنها جنبه تزیین منزل را داراست. البته چنین وجود ندارد ! فرش های فانتزی با اعتنا به بافت خاصی که داراست از استحکام بالایی برخوردار بوده و همینطور در مقابل جذب گرد و غبار، آلودگی و رطوبت مقاوم میباشد. فرش های گبه و گلیم از نوع فانتزی هستند که دارنده طرح های متنوعی هستند. طرح فرش ترنج دارنده 10 نوع رنگ بندی گوناگون بوده که از زیباترین و دیدنی ترین فرش های فانتزی به‌حساب می‌آید. این نوع فرش به انگیزه استحکام و عدم جذب رطوبت و گرد غبار در جاهای لبریز رفت و آمد مانند آشپز منزل و اتاق پذیرایی به کارگیری می‌شود.

 

فرش های امروزی
فرش های امروزی و همینطور فانتزی امروزه به وفور در منازل اهل ایران به چشم میخورد با دقت به اینکه این فرش ها دارنده طرح های نو و مدرن و خاص هستند بخش اعظمی از جوان ها و و جدید عروس ها را جذب خویش نموده است. این فرش ها از تنوع پهناور ای در رنگ ها، کالا ها و طرح های متعدد برخوردار می‌باشند و معمولا در بعدها 6 و 9 متری ساخت و ساز گردیده و به بازار عرضه میشود. فرش های امروزی معمولا در اتاق پذیرایی، برای تولید جذابیت و زیبایی چینش خانه به کارگیری می گردد.

 

فرش های سه بعدی
فرش های سه بعدی دارنده طرح سه بعدی می‌باشند. این طرح ها با ساخت‌و‌ساز خطای مشاهده کرد در بشر، خویش را سه بعدی جلوه میدهند. طراحان فرش با تخصص و نبوغی خویش و به کارگیری درست رنگ ها در کنار هم و همینطور ساخت سایه پر‌نور و تیره طرح های سه بعدی را خلق و خوی کرده و آنگاه فرش آن ها بوسیله سوله ها بافته می گردد. فرش های سه بعدی تازه نوع فرش به حساب آورده می شود و به انگیزه طرح سه بعدی آن بسیار هیجان آور و جالب است. این نوع فرش ها به انگیزه طرح خاص و جذابیتش، در بازار از محبوبیت بسیار متعددی برخوردار‌است. معمولا در اتاق خواب و آشپز منزل از فرش های سه بعدی به کار گیری می‌گردد. در تحت مثال های جالبی از فرش های سه بعدی را برای شما آورده ایم ...


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۲۱:۰۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

چطور باید لکه های فرش از بین ببریم


رایج‌ترین لکه بعداز چایی و قهوه لکه آب میوه میباشد خصوصاً در منازلی که فرزند قالیشویی در مشهد  کوچک وجود داراست ولی به راحتی قابل پاک شدن میباشد . برای از در بین بردن آب میوه‌های رنگی دو قطره مایع پیاله‌شویی روی محل لکه ریخته و با دستمال یا این که اسفنج پاک با آرامی با ضربات گوناگون فرش را پاک میکنیم . توجه خواهد شد در صورتی بجای ضربه زدن مبادرت به کشیدن اسفنج یا این که دستمال نماییم لکه پخش گردیده و زخم بیشتر شود .

1-6- لکه دوده
آیتم دیگری که زیاد روی فرشها خصوصاً در شهرهای صنعتی و کثیف چشم میشود لکه دوده میباشد ، برای از فی مابین بردن آن نخست با به کارگیری از جارو برقی تا حد قابلیت دوده را از فرش جداگانه کرده ، توجه کنید هنگام جارو کشی آلودگی پخش نشود . بعد از آن قدری نمک بر روی لکه تیره پاشیده بعداز دو ساعت نمک و ما‌نده دوده را از طرح فرش توده نمائید .


1-7- لکه‌های دیرین
تا اینجا در باب روش واکنش با لکه‌های شایع کلام کردیم البته ممکن میباشد گهگاه با تغییر تحول رنگ یا این که لکه‌هایی روی کف پوش مواجه شویم که پیش از اینً ندیده‌ایم و نمی‌دانیم بر اثر چه ماده‌ای ساخته شده است ، بایستی چه کاری ایفا دهیم ؟ برای از در میان بردن این رنگ‌های دیرین که هنگام تولید متوجه نشده‌ایم خمیر ریش ، دستمال مرطوب و دستمال کم آب ما یحتاج میباشد ؛ پاره ای کف خمیر ریش را روی لکه ریخته و با دستمال ، پارچه ، حوله و یا این که اسفنج منزه و مرطوب سطح را پاک میکنیم

در غایت با دستمال کم آب آب ما‌نده را عده و فرش را کم آب میکنیم .
گهگاه مواقع چشم‌ایم که اشخاص عادت دارا‌هستند با کفش روی فرش منش بروند که اما فعالیت به طور کاملً غلطی میباشد و تعدد این فرمان از قدمت فرش نادر می‌نماید ، برای منزه و ضدعفونی کردن مکان کفش‌ها بعداز جارو زدن و انباشته کردن غبارهای سطحی ، دستمال بزرگی را به محلول آب و سرکه آغشته کرده و روی پرزها جنبش میدهیم ، در ترازو آب و سرکه توجه گردد چرا‌که درصورتی که مقدار سرکه زیاد باشد علاوه بر بوی بد به رنگ فرش زخم می زند .

در مواقعی که نمی‌دانیم مال لکه چه است و با چه موادی از میان می‌رود فقط و فقط از آب به کار گیری فرمایید و تا حد قابلیت لکه را با آب از فی مابین ببرید چرا‌که آب درخصوص کل لکه‌ها پاسخ میدهد و به دشوار کردن هیچ ماده ای روی فرش یاری نخواهد کرد از طرف دیگر زیرا ماده شیمیایی داخل خویش ندارد به الیاف تار و پود و خاب جراحت نمی‌زند به کار گیری از آب به معنای تمیز کنندگی صددرصد لکه‌ها وجود ندارد .


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۳۶:۵۴ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

تمیز کردن لکه چای و قهوه از روی فرش


لکه چای و قهوه روی فرش و موکت مانند لکه زدایی شیر میباشد قالیشویی در مشهد و بایستی در آغاز مازاد آن را برداشت و با آب نصفه گرم و پاره ای پودرلباسشویی و اسفنج آن را پاک کرد و در صورتی لکه ها گشوده باقی ماند از آب اکسیژنه ۵ درصد و پاره ای آب لکه زدایی را ادامه دهید تا خوب منزه خواهد شد و بعد با دستمال محل را کم آب فرمائید و مالش دهید تا زیبایی خویش را پیدا نماید و مثل پیشین منزه و خوشگل خواهد شد.

 

پاک کردن لکه فرش : لکه دوده
یکی لکه هایی که شاید کمتر با آن روبه رو گردید لکه های دوده میباشد. اما بهتر میباشد با طریق نظافت کردن آن آشنا باشید تا در طی نیاز بتوانید از آن به کار گیری نمائید. برای از در میان بردن اثرها دوده بویژه بر روی فرش یا این که موکت تیره باید یه خرده نمک روی لکه بپاشید.

 

نظافت کردن لکه فرش : لکه آدامس
برای از در بین بردن لکه آدامس باید از یخ بهره مند شد به‌این شکل که قطعات یخ را روی آدامس قرار دهید تا آنکه تماماً دشوار و آسیب پذیر خواهد شد بعد برای از در بین بردن اثر ها آن از یک ماده های شوینده به کارگیری فرمایید. ولی به جز یخ میتوانید از سفیده تخم مرغ نیز به کارگیری فرمائید همینطور طریق به کارگیری از آن نیز به مانند یخ میباشد.

 

نظافت کردن لکه فرش : لکه جوهر اتوماتیک
در منزل هایی که علم آموزها می باشند این لکه بسیار متعددی به چشم میخورد. برای این خواسته مقدار متعددی اسپری گیسو منحصر روی لکه بپاشید. بگذارید کم آب خواهد شد آن گاه به آرامی با محلول آب و سرکه آن را منزه فرمائید. اما اعتنا داشته باشید که معیار سرکه ای که به کارگیری می‌کنید به اندازه ای نباشید که تارهای فرش را وخیم نماید.

 

تزکیه لکه‌های سابق از فرش :
برای رفع لکه‌های دیرین بر مکان ما‌نده روی فرش که احتمالاً هنگام لک شدن متوجه آن نشده‌اید، یه خرده کف خمیر ریش روی محل لک بریزید بعد از آن محل را با پارچه‌‌ای مرطوب بمالید و آن گاه آن را با دستمال کم آب پاک فرمایید ، محل لک را با پارچه ی تمیزی بپوشانید و جسم سنگینی مثل کتاب روی آن قرار دهید ، هر گاه پارچه مرطوب شد، آن را عوض نمایید تا بعد از سپری شد مدتی رطوبت فرش از فی مابین برود.

 

پاک کردن لکه کاکائو ، چسب و بستنی قیفی از فرش :
نخست به آرامی گوشه و کنار محل متبوع را توده نمائید تا لکّه بیشتر پخش نشود بعد از آن 1 قاشق چایخوری ریکا را در یک فنجان آب حل نمایید و این محلول را با پنبه یا این که دستمالی قابل انعطاف و پاک روی محل قرار دهید و سوای اینکه محل لکه را بمالید ، به آرامی آن را پاک نمائید ، در صورتی چنددفعه این فعالیت را تکرار نمائید اثر ماده ی ریخته گردیده تماما از فی مابین می‌رود آن‌گاه محل متبوع را با دستمال مرطوب منزه نمایید.

 

روشهای پاک کردن لکه فرش در خانه

تزکیه لکه‌های رنگی از فرش :
برای تزکیه لکه‌های قهوه ، چای و مواد رنگی نظیر آب انگور ، در آغاز برای خودداری از نفوذ بیشتر ماده ریخته گردیده با حوله کاغذی یا این که دستمال کاغذی به آرامی رطوبت محل متبوع را بگیرید بعد پاره ای آب معدنی یا این که سودا روی آن بریزید و بعداز یک‌سری دقیقه محل را با دستمال منزه فرمایید و آن قدر این عمل را تکرار نمایید تا هیچ اثری از لکه بر فرش بر مکان نماند.

 

منزه کردن لکه مواد چرب از فرش :
برای رفع لکّه مواد چرب برای مثال قلم شمعی و موادی همانند قیر نخست یه خرده حلال غیر چرب که زود کم آب نمی شود بر کمی پنبه مرطوب بریزید و آن را آهسته روی لکّه قرار دهید ، بنابراین یه خرده از ذرات جذب پنبه وحلّال روی آن می‌گردد ، این فعالیت را آن‌قدر تکرار فرمائید تا مجموع لکّه از فی مابین برود آن گاه محل را با پارچه مرطوب و منزه تمیز نمائید.

 

نظافت کردن لکه فرش : تنباکو و نیکوتین
این لکه ها به عنوان مثال سرسخت ترین و محتمل ترین لکه هایی میباشند که می‌توانید روی فرش پیدا نمائید. این نکته را در خیال و خاطر داشته باشید که شایسته ترین تمیز کننده برای این لکه ها گلیسیرین میباشد. در صدر پاره ای از گلیسیرین را روی محل متبوع بریزید و به آرامی آن را منزه فرمایید بعد از آن مجدد این فعالیت را اجرا دهید و یه خرده لکه منزه کن نیز روی آن بریزید و برای نیم ساعت آن را روی محل بگذارید آن گاه آن را بشویید. با این عمل می بایست کل لکه های نتیجه ها را از در میان برود.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۴۱:۳۹ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

ویژگی یک قالیشویی خوب | نکات مهم شستشوی فرش در قالیشویی


در هر منزل اهل ایران فرش از اجزا مهم محسوب میشود قالیشویی در مشهد و از پیشین تا کنون گونه های فرش اهل ایران گزینه به کارگیری قرار گرفته اند و برای تمیز کاری آنان هم در قبل در خانه گزینه شستشو قرار می گرفتند و به گذر زمان فرصت قالیشویی ها مکان آن ها را گرفته اند. درین مقاله از تارنما قالینا برای شما راجع به گزینش قالیشویی مطلوب بیشتر سخن کرده ایم.

خصوصیت هایی که یک قالیشویی خوب بایستی داشته باشد
شایسته ترین مجال برای شستشوی فرش از فروددین ماه تا شهریور میباشد . چراکه در‌این روز ها به جهت آفتاب ، کم آب شدن فرش بطور طبیعی پیش آمده و فرش در ذیل آفتاب ضدعفونی گردیده و رنگ روشن و خوش بخود می‌گیرد . همینطور شکستگی فرش که نگرانی مشتریان میباشد پیش نمی آید .

هیچ آسیبی متوجه فرش وجود ندارد . در شستشوی خود کار ، به کار گیری از مفاد شوینده استاندارد و عدم دخالت دست ، توجه فعالیت را بالا میبرد و همین مساله قابلیت زخم احتمالی را از دربین میبرد مگر آنکه فرش کهنه یا این که پوسیده باشد که در آنصورت نیز نکات موردنیاز به استحضار مشتری رسیده و با کسب اذن و احتیاط مایحتاج ، مبادرت به شستشوی فرش می‌کنیم.

در یک قالیشویی خوب شستشوی فرش دستباف یا این که فرش ماشینی به طور کامل متعدد اجرا می شود . فرش دستباف با دقت به نوع الیاف و نقاشی کردن آن و قابلیت و امکان پس دادن رنگ ، شیوه متفاوتی برای شستشو دارااست .

مجال تماس با قالیشویی برای تحویل دریافت کردن فرش تا مجال ارائه دادن به مشتری بصورت لوله و کاور گردیده صرفا ۴۸ ساعت ارتفاع می کشد

بعضا همشهریان به رعایت شئونات مذهبی در شستشو اهمیت بیشتری می‌دهند برای یقین خیال و خاطر شستشو با آپ منزه و پاکیزه چاه و کر اسلامی اجرا میگردد .

برای ارتقا قدمت فرش و مراقبت از آن در شکل ریختن هر نوع مواد کثیف کننده روی فرش ، فورا آن را با دستمال نمدار منزه کنند از ریختن آب روی فرش دوری گردد .
مواقعی مثل سرکه ، نوشابه و.. معاند فرش بوده و موجب پوسیدگی فرش می شوند .

برای شستن فرش های کهنه یا این که پوسیده برای اعتقادوباور خیال و خاطر مشتری درین مواقع قبل از مبادرت به شستشو ، مشتری را در جریان حالت تن درستی فرش قرار می‌دهیم و با رضایت مشتری و نکات احتیاطی مورد نیاز ، مبادرت به شستشوی فرش می‌گردد و در‌صورتی‌که فرش آسیبی ببیند در قسمت رفوگری ، ترمیم می‌شود

نکات اساسی برای شستشوی فرش در قالیشویی
شاید هنوز زمان کودکی را به خیال داشته باشید که آخرها اسفند گرچه فصل امتحانات بود و هنوز یه خرده از ته باقی‌مانده سرمای فصل‌زمستان دست و پاهایمان را سوزن سوزن می کرد، ولی به شوق واشتیاق آب‌بازی پاچه‌های شلوارمان را بالا می‌زدیم و پیاله به دست به جان قالی خیسی که کف ایوان پهن گردیده بود، می‌افتادیم.

آن ایام دیدن قالی های رنگارنگی که از پشت بام منازل معلق گردیده بودند، خبر از وصال فصل بهار و فصل منزل تکانی می بخشید… حافظه باد آن روزگاران خاطر باد!

ولی امروز دیگر خبری از آن اکنون و هوا وجود ندارد، بلکه تک تک این شم به یک سری برگ نیازمندی های مجله تبدیل گردیده است و به مکان دیدن قالی های رنگارنگ معلق از پشت بام، صدای آیفون تصویری را می شنویم و وانتی پر‌از قالی را می‌بینیم که چشم به راه ایستاده میباشد.

آن احساس زیبای کودکی مکان خویش را به یکی‌از لازمات معاش ماشینی داده میباشد: قالیشویی های صنعتی. خدماتی که بخش اعظمی از خانواده های شهرنشین از اوایل اسفند تا فرا وصال سال نو خواه ناخواه از آن به کارگیری می نمایند.

در حال حاضر نیز مجدد مجال استعمال از آن سرویس ها، یار و همدم با نگرانی هایش فرارسیده میباشد. کدام قالیشویی برای شستشوی فرشها قابل پشت گرمی میباشد؟ به کدام قالیشویی می قدرت پشت گرمی کرد که فرش ها را بخصوص در صورتی‌که دستباف و لوکس هم باشند، وخیم نکند؟ برای شستن قالی هایمان چقدر بایستی هزینه کنیم؟ این گزارش در فصل پررونق قالیشویان عملکرد می نماید کمکتان نماید.


برچسب: قالیشویی در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۵۱:۲۸ توسط:علی موضوع: نظرات (0)

مبل راحتی هایپر دکور

مبل راحتی یکی از ضروری ترین اقلام در خانه است که فضاهای مختلف مانند سالن پذیرایی و اتاق منزل از آن استفاده می شود در ادامه با فهرست مطالب خرید مبل راحتی هایپر دکور آشنا خواهید شد

 • فهرست مبل راحتی هایپر دکور
 1. انواع اسامی جذاب مبلمان راحتی
 2. کارگاه‌ های ساخت مبل راحتی
 3. خرید آنلاین مبل راحتی
 4. تعیین قیمت مبل راحتی
 5. خرید مبل راحتی جدید و زیبا
 6. مبل راحتی نیم ست
 7. مبلمان راحتی اسپرت
 8. نحوه‌ ست کردن مبلمان با دکور خانه
 9. هارمونی رنگها برای انتخاب در پارچه مبل راحتی
 10. دوام مبل راحتی
 11. تعمیر مبل راحتی
 12. کاربرد فوم در تولید مبل راحتی

انواع اسامی جذاب مبلمان راحتی

جالب است بدانید که مبلمان راحتی دارای مدلهای بسیار متفاوت و زیبایی هستند و به همین دلیل هم برای هر کدام از آنها یک نام در نظر گرفته شده است. برای مثال برای مبل‌ راحتی لیدان یا راشا یا چستر و ... انواعی از این اسامی هستند. حالا شما با توجه به سلیقه و نیاز خود هر رنگ جنس پارچه و چوبی را که دوست داشته باشید می‌توانید روی آن مدل پیاده کنید و لذت ببرید. در ادامه می‌خواهیم بیشتر در مورد این مبلمان راحتی صحبت کنیم.

کارگاه‌های ساخت مبل راحتی

کارگاه‌های ساخت مبل راحتی معمولا در همه جای ایران وجود دارند و امکان سفارش به آنها همیشه فراهم است. شما می‌توانید به طور مستقیم به خود کارگاه بروید و مبل خود را سفارش دهید و یا به فروشگاهی شیک بروید و مدل‌ها را ببینید و سفارش دهید. مشخص است که خرید از کارگاه بدون واسطه قیمت مناسب‌تری دارد.

خرید آنلاین مبل راحتی

امروزه اینترنت حسابی در وقت ما صرفه جویی کرده است و به راحتی هر چیزی که بخواهیم را با استفاده از آن سفارش می‌دهیم. شاید باورش سخت باشد اما خیلی از مردم حتی خرید مبل راحتی را هم به صورت آنلاین انجام می‌دهند. کسانی که فروش آنلاین هم دارند عکس باکیفیت تمامی کارها را بر روی سایت خود با تمامی اطلاعات درج می‌کنند.

تعیین قیمت مبل راحتی

قیمت مبل‌های راحتی به خیلی از عوامل مختلفی بستگی دارد. فروشگاه یا محله‌ای که شما مبل را می‌خرید هم در قیمت آن تاثیرگذار است. جنس چوب و جنس پارچه و گاهی طرح پارچه و... همه عوامل موثر در قیمت هستند. فقط کافی است یکی از این موارد گرون شود، شما هم شاهد گران شدن قیمت مبلمان راحتی خواهید بود.

خرید مبل راحتی جدید و زیبا

قطعا هر ساله تعدادی مدل جدید در بازار موجود می‌شود. این مدل‌ها الهام گرفته از سبک‌های مختلف هستند. گاهی پیش می‌آید که یک مدل از مبل راحتی برای چندین سال پیش است، اما به شدت به دل شما می‌نشیند و مطابق با روحیات شما است. البته فراموش نکنید که زیبایی در سادگی است و مدل‌های ساده‌تر هیچ وقت از مد نمی‌افتند و دل شما را نمی‌زنند و تا سالها مهمان خانه‌های گرم شما هستند.

مبل راحتی نیم ست

حتما نباید مبلمان راحتی 7 تا 9 نفره تهیه کنید. اگر نیازی هم به مبل راحتی ندارید سعی کنید حتما یک نیم ست از آن تهیه کنید. گاهی نیم ست ها در یک گوشه کنج خانه جلوه‌ی فوق‌العاده جذابی به منزل شما می‌دهند و باعث یک تغییر اساسی در منزل شما می‌شوند. سعی کنید در کنار مبل‌های راحتی بر روی زمین یا عسلی از گل و گلدان‌های طبیعی استفاده کنید تا یک سبک مدرن و زیبا را در فضای خانه‌ی خود ایجاد کنید. چیدمان مبلمان راحتی نیم ست بسیار آسان است و با یک دکور کوچک، می‌توانید حال و هوای خانه را عوض کنید.

مبلمان راحتی اسپرت

شاید با خودتان تصور کنید که همه‌ی مبل‌های راحتی اسپرت هستند. شاید به دلیل اینکه همه مبل‌های راحتی بسیار راحت و آسوده هستند این تصور درست باشد. اما مدل‌هایی بسیار ساده تر و کوچک تر یا به اصطلاح جمع و جور، وجود دارند که اسپرت تر هستند و برای فضاهای کوچک و بسیار خاص طراحی شده‌اند. زیبایی در نگاه شما است و در زمینه دکوراسیون و انتخاب مبل راحتی شما مهم‌ترین فرد برای انتخاب هستید زیرا این شما هستید که در خانه زندگی می‌کنید و باید در مرحله اول روحیات و سلیقه خودتان را در نظر بگیرید.

نحوه‌ ست کردن مبلمان با دکور خانه

مبلمان راحتی یک حس خاص و منحصر به فردی را در خانه‌ها بوجود می‌آورد و این روزها بدون وجود آنها شاید حس کنیم چیزی در خانه کم است. اگر فضای منزل شما بزرگ است و مبل سلطنتی و یا استیل و ... هم دارید که رنگ خنثی دارد، سعی کنید رنگ مبل راحتی خود را شاداب تر انتخاب کنید. این روزها در قسمتی از دیوار خانه که مبل راحتی را می‌چینند از تابلوهای دکوراتیو رنگی جذاب استفاده می‌کنند. این تابلوها معمولا دارای رنگهای موجود در پارچه مبل راحتی هستند. با این کار شاهد یک دکور خیلی خاص و بی نظیر خواهید بود.

هارمونی رنگها برای انتخاب در پارچه مبل راحتی

اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که علاقه مند به مبل‌های دو یا سه رنگ هستند، باید یک توجهی به هارمونی رنگها داشته باشید تا بهترین انتخاب را کنید. استفاده از رنگهای سرد و گرم و یا خنثی و شاداب انتخاب‌های جسورانه و شیکی است. سعی کنید ذهن خود را خلاق پرورش دهید. برای مثال انتخاب رنگ طوسی در کنار رنگ زرد یک انتخاب شاهکار است که هر کسی را عاشق خودش می‌کند. افراد باهوش و خوش ذوق دست به این انتخاب‌های جذاب میزنند و شما به عینه شاهد یک معجزه در زیبایی خواهید بود.

دوام مبل راحتی

همانطور که می‌دانید این جنس مواد به کار برده شده در داخل مبل است که دوام آن را تضمین می‌کند. جنس کلاف و پلی استر و ... همه در تعیین ماندگاری یک مبل نقش دارند. سعی کنید از فروشگاه‌های معتبر و با سابقه فروش بالا خرید کنید تا خیالتان از این بابت‌ها راحت باشد.

تعمیر مبل راحتی

معمولا مبلمان راحتی از جنس‌های خوبی برخوردار هستند و مانند مبل‌های دیگر حساس نیستند و به راحتی از بین نمی‌روند. اما هر جنسی هر چقدر هم که خوب باشد گاهی ممکن است دچار پوسیدگی و خرابی و ... شود. اگر برای مبل راحتی شما به هر دلیلی مشکلی بوجود آمد، اصلا جای نگرانی وجود ندارد بسیاری از کارگاه‌ها این تعمیرات را انجام می‌دهند و مثل روز اول مبل را به شما تحویل می‌دهند.

کاربرد فوم در تولید مبل راحتی

هر مبلی نیاز به یک اسفنج دارد، در مبل‌های راحتی به جای استفاده از اسفنج از فوم‌ها استفاده می‌کنند زیرا دوام آنها بیشتر است. این فوم‌ها به دو دسته فوم گرم و فوم سرد تبدیل می‌شوند. فوم گرم برای استفاده از کف مبل بسیار مناسب است زیرا چگالی کمی دارد. فوم سرد هم دارای خاصیت ارتجاعی است و گزینه ی خوبی برای استفاده در کف مبلمان است و حالت خود را بیشتر از فوم گرم حفظ می‌کند.

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۶:۵۷ توسط:علی موضوع: نظرات (0)